Prvý záhon v našej permakultúrnej záhradke..

1

Je koniec februára, po Matejovi, /..ktorý ľady láme, ale keď ich nenájde, sám ich spraví../. Tento rok pranostika vyšla a u nás aj trochu primrzlo. Ale nás to už, napriek ranným mínusom, veľmi ťahá do záhrady. Roboty v nej máme tak na dva životy, kúpili sme ju zanedbanú, ležiacu ľadom asi 10 rokov.
Aaale nám to nevadí, práve naopak, aspoň je zem oddýchnutá..
Dnes sme si spravili malý tréning a ,,vyhotovili,, sme záhon po starou čerešňou. Neskôr doňho vysadíme rôzne rastlinky, takú divočinku, nech má strom spoločnosť.
Najprv sme okolo stromu pohrabali lístie, trávu, krtince..

IMG_9389

Na tento organický materiál sme navrstvili čisté kartóny. Všetko pod nimi pekne zhnije a my nemusíme odstraňovať trávu pod stromom, taktiež nám bude menej prerastať burina. Kartóny sme zaťažili veľkými kameňmi.

IMG_9391

Ďalšia vrstva bolo seno s kozími bobkami z chlievika v pozadí.. :D
Záhon je hotový.
Časom a dažďom trochu zľahne a keď sa oteplí budeme postupne vysádzať.
Celé to trvalo tak 2 hodky pohodovým tempom, keďže kondička je po zime mizerná.. :D

IMG_9396

K výrobe záhona boli použité suroviny výhradne, priamo nachádzajúce sa na pozemku /organický materiál, kamene, seno, kozie bobky.. / :D ..vlastne kartóny boli z potravín.. :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>