VÍNO NATURAL Domin a Kušický s r.o. /bio víno/

collage

Na začiatku bol zanietený vinár a degustátor Ing. Ján Domin a jeho sen vybudovať rodinné vinárstvo. Po mnohoročných skúsenostiach s výrobou vína za bývalého režimu a s podnikaním s bioproduktami v 90. rokoch sa začal zaoberať myšlienkou:

„Keď vinárstvo, tak ekologické…“

Tam vznikli základy našej rodinnej firmy Domin & Kušický.

Z legislatívneho hľadiska sme prešli trojročnou konverziou (prechodná doba medzi klasickým pestovaním viniča a bio pestovaním).

Naše vinohrady ležia v lokalitách, ktoré ovplyvňujú a utvárajú miestne víno, označované ako terroir. Ležia v Stredoslovenskej vinohradníckej oblasti, v Modrokamenskom a Vinickom rajóne, v obciach Veľký Krtíš, Modrý Kameň, Dolné Plachtince a Vinica.

vino_2711
Našim hlavným sloganom je: “Dobré víno má svoju vlastnú zem.”

_DSC0054

Nezaťažené kry, ochrana bez tvrdej chémie, čisté prostredie a zdravé strapce hrozna dávajú tušiť mimoriadnu kvalitu a charakter našich vín. Pri zbere úrody žiadame certifikát bioproduktu na každú odrodu zvlášť a pri fľašovaní vína certifikát biopotraviny. Zrenie bielych vín prebieha minimálne rok, červených 2 až 3 roky, bez chémie a pridaných aromatických látok. Nesú označenie „bio” čo na zadnej etikete deklaruje znak ekologického poľnohospodárstva Slovenskej republiky. Naše vína nechceme popisovať, musia prehovoriť samy za seba.

collage 2      collage 3

ZDROJ : www.naturalvino.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>